LiveZilla Live Help
ingiltere de eğitim, ingiltere de dil eğitimi, ingilterede dil okulları, ingiltere de staj

İngiltere Hakkında


İngiltere hakkında sizi detaylı bilgilendirmek amacıyla hazırlanan bu bölümde; İngiltere'de ulaşım, yemek, konaklama, iklim gibi pek çok konuda faydalı bilgileri bulabilirsiniz.

Telefon
Havaalanlarında, istasyonlarda, postanelerde ve sokaklarda telefona kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Nasıl kullanacağınıza ilişkin bilgi ise telefon kulübelerinin içinde yazılıdır. Telefon kulübelerinde madeni para veya kredi kartı kullanılabilecektir. Milletlerarası görüşmeler 20.00’den sonra ve Pazar günleri yapılacak konuşmalar daha ucuz olacaktır. Telefonla arama yapılırken İngiltere ve Türkiye arasındaki 2 saatlik fark göz önüne alınmalıdır. 

Türkiye’yi aramak için 00-90-şehir kodu-telefon numarası çevirmeniz gerekmektedir. Her tür acil durumda ise 999 numaralı telefona başvurabilirsiniz. İngiltere içindeki şehirler arası görüşmelerde ise 0-şehir kodu-telefon numarası çevirmeniz gerekli. Aileleriniz Türkiye’den İngiltere ile bağlantı kurabilmek için 00-44-şehir kodu-telefon numarası çevirmeliler. Bir alternatif de telefon görüşmelerinizi internet üzerinden yapmanızdır. 

Yanınızda Türkiye’den götüreceğiniz cep telefonunuz olursa, mümkün olduğunuca az kullanmaya çalışın zira çok masraflı olacaktır. 

Konaklama 
Bir öğrenci yurtdısına cıkmadan önce kalacakları yeri önceden organize etmiş olmalarında fayda vardır. Üniversite , Master veya dil okulundan kabulü gelen öğrenciye Türkiyeden kısa süreli konaklama organize edilmesinde öğrencinin ülkeye cabuk adapte olması acısından yarar vardır. Konaklamalar belli başlı 2 grupta yer alır.

Aile Yanı Konaklamalar
Bunlarda kendi aralarında lüks aile yanı konaklama ,ekonomık aile yanı konaklama olarak gruplandırılabilir. Aile yanı konaklamalar tek kişilk ve çift kişilik olarak öğrencinin isteği dogrultusunda belirlenir. Öğrencilerin özel isteğine göre önceden bildirildiği taktirde organize edilebilir.   .

Yurt Konaklamalar
Bunlar okullarla organize calışan konaklamalardır. Genelde oda kahvaltı seklindedir. İlk bir kaç hafta adaptasyon ile ilgili geçeceğinden daha sonra öğrenciler arkadaşları ile de ayrıca okudan bagımsız olarak konaklama alabilirler. 

Saglık 
Ingılterede 6 aydan daha uzun süre kalan öğrencilerde National Heath Service den faydalanabilirler. Öğrenciler hasta olmayı beklemeden kliniğe kayıt yaptırırlarsa onlarv için büyük kolaylıkla karsılaşacaklardır.6 aydan daha az giden öğrencilerde Türkiyeden özel olarak seyahat saglık sigortası yaptırabilmektedir. 

Ulaşım 
Özellikle Londrada cok fazla sayıda tren istasyonu bulunmaktadır. Biletler bölgelere göre değişiklik göstermektedir. 
Aylık ve haftalık  alabileceğiniz Oyster Card denilen bir kart sitemi bulunmaktadır.Bu kart otobüs , tren ve metroda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. 

Banka 
Ingılterede banka hesabı açtırmanız için adresinizi gösteren bir fatura ,cep telefonu 
hattı birtakım noktalar gerekmektedir. Lloyds Bank gibi bankalardan hesap actırmanız gerekir.

Copyright © 2010- 2020 - ingilterededilegitimi.com