LiveZilla Live Help
ingiltere de eğitim, ingiltere de dil eğitimi, ingilterede dil okulları, ingiltere de staj

İngiltere'de Dil Eğitimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • DİL OKULU SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

 • Adaylar secim aşamasında okulların British Council tarafından onaylı olmasına dikkat etmelidir. Bir okulun onaylı olması okulun hem verdiği eğitim hem de bulunduğu konum itibari ile belirli standartlarda olduğunu göstermektedir.
  Ögrenci okulların sunmuş olduğu programları, sosyal imkanları, sınıfta bulunan öğrenci sayısını ve aynı zamanda okulda bulunan Türk öğrencilerin sayısını da değerlendirmelidir. Bölge seçimi öğrencinin özelliklerine ve de nasıl bir ortamda bulunmak istediğine bağlı olan bir şeydir. Londra ve güney bölgelerinde yaşam şartları açısından diğer bölgelere oranla maliyetler daha yüksektir. Öğrenciler halkla daha iç içe olacakları yerleşim yerlerini seçerlerse bu onların İngilizceyi daha aktif bir şekilde kullanmalarını sağlayacaktır.


  OKURKEN AYNI ZAMANDA ÇALIŞABİLİR MİYİM?

 • 6 ay ve daha fazla süren tam zamanlı (haftalık en az 15 saatlik) bir programa kayıt yaptırdığınız takdirde Ingiltere’de haftada 20 saate kadar (dönem ve resmi tatillerde tam zamanlı olarak) çalışma hakkına sahip oluyorsunuz. Ancak vizenizde çalışmanıza olanak veren bir açıklamanın olması gerekmektedir .

  HANGİ TÜR İŞLERDE ÇALIŞABİLİRİM?

 • Eğer çalışmanıza olanak sağlayacak açıklama ile birlikte bir öğrenci vizesine sahipseniz, haftada 20 saate kadar yarı zamanlı olarak eğitiminiz sırasında ve tam zamanlı olarak tatillerinizde, eğitiminizin bir parçası olarak (sandwich veya staj programları) çalışabilirsiniz.


  KURSLARIN BAŞLANGIÇ TARİHLERİNİ ÖĞRENEBİLİR MİYİM VE NE KADAR SÜRER?

 • İngiltere’de dil eğitimi almayı düşünüyorsanız her hafta başlayan minimum iki haftalık ile bir yıllık seviyenize uygun kurslar bulabilirsiniz. Ancak üniversiteler bünyesinde bulunan dil kursları ise Eylül, Ocak, Nisan başlangıç ayları olmak üzere 3 dönemden oluşur, öğrencilere başvuru işlemleri için tercih edilen okulla 2 ay önce yazışmaların başlatılmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca yaz dönemi kurslarında bazen istediğiniz okullarda yer bulamayabilirsiniz, mümkün olduğunca önceden kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz.


  Lisans ve lisansüstü düzeyde programlar Eylül/Ekim veya yaygın olmasa da Ocak ayında olmak üzere iki dönemde öğrenci kabul ederler.
  Lisans programları 3 yıldır ancak İngiltere ve Türkiye'deki eğitim sisteminin farklılığından dolayı Türk öğrencilerin bir yıl da foundation programı okuması gerekmektedir. Yüksek lisans programları ise 1 yıl sürerken doktora programları 3-4 yıl sürmektedir.


  İNGİLTERE’DE MESLEKİ EĞİTİM ALABİLİR MİYİM?

 • İngiltere’de 16 yaşında zorunlu eğitimini tamamlayan öğrenciler lisans programı yerine mesleki eğitimi tercih ettiklerinde 2 senelik programları yaygın olan Further Education College lara devam ederler. Bu programlar Foundation Degree ya da Higher National Dilploma olarak adlandırılır. Öğrencilere İngilizce desteği de verilen bu programlar sanayi/iş dünyasının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda bu kolejler ortak çalışarak tasarlanır. 
  Dolayısıyla mezun öğrenciler ellerindeki derecelerle meslek hayatında kısa sürede atılabilirler. Veya meslek hayatına atılmak yerine akademik olarak ilerlemek isterlerse 3 sene süren üniversite eğitiminin 1. senesinden muaf olarak geçiş yapabilir ve başarılı oldukları takdirde lisans derecesi alabilirler. Bu sistem Birleşik Krallıklar'daki ülkelerde farklılık gösterebilir. Ayrıca bu kolejlerin pek çoğu bir veya birden çok üniversiteyle ortak çalışarak, üniversitelerin programlarını daha küçük sınıflarda daha ekonomik olarak sunarlar. Pek çoğunun bünyesinde dil eğitimi de verilmektedir.

  KURS FİYATLARI HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

 • Fiyatlar kurs türüne, okula ve kurumun politikasına göre değişkenlik gösterir.

  Bir haftalık ingilizce kursu için 200 sterlinin altında bir fiyattan 1000 sterlinin üstünde bir fiyata kadar ödeme yapabilirsiniz. Konaklama ve yaşam masrafları da dikkate alındığında haftalık ortalama £250 - £350 civarında bir bütçe ayrılması gerekir. Tabi farklı fiyatlarda çok fazla okul olduğu için bu rakam değişmektedir.

  İngilizce kursu ve Üniversite’deki eğitim programları için bir akademik yılda ne kadar harcama yapacağınızı görmek için aşağıdaki web sitesine bakabilirsiniz.


  ŞU ANKİ AKADEMİK ORTALAMAM BAŞVURU YAPACAĞIM LİSANS/YÜKSEK LİSANS PROGRAMA KABUL İÇİN YETERLİ MİDİR?

 • Genelde İngiltere’deki yüksek lisans programlarına başvuru için ortalamanızın en az 3 (4 üzerinden) olması aranan şartlar arasındadır. Bazı üniversiteler adayın sahip olduğu iş tecrübesi, dil eğitimi ve diğer faktörleri dikkate alarak 3’ün altında ortalamaya sahip öğrencileri programlarına kabul edebiliyorlar.


  BURS OLANAKLARI HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİM?

 • İngiltere’de eğitim için verilen burslar genelde yüksek lisans ve lisans programları içindir ve %10 ila %50 arasında yıllık eğitim ücretinin bir kısmını kapsar, dil kursları için burs bulunmamaktadır. İngiliz Hükümeti tarafından yüksek lisans düzeyinde belli konularda verilen Chevening Bursları yıllık eğitim ücretinin tamamını kapsar.


  "HIGHLY SKILLED WORKERS, INVERSTORS AND ENTREPRENEURS SCHEME" NEDİR?

 • Nitelikli çalışanlar, yatırımcılar, girişimciler ve İngiltere’de bir üniversiteden mezun olan uluslararası öğrenciler puanlamaya dayalı sistem kategorisinde vizeye başvurabilirler. Puanlama sistemindeki yeterlilikleri yerine getiren adaylar herhangi bir iş teklifi olmaksızın başvuru hakkında sahiptirler.


 • İNGİLTERE’DE OKUMAK İSTİYORUM İŞLEMLERE NASIL BAŞLAYABİLİRİM?

 • websitemiz www.ingilterededilegitimi.com  İngiltere’de Eğitim konususundaki sorularınıza cevap vermek için sık sık güncellenmektedir. ANKARA 0. 312 467 10 01 İstanbul 0.212 243 77 00 numaralarından bize ulaşabilirsiniz..
  1994 den beri uluslar arası eğtim hizmeti kalitemizden sizde faydalanın.


Copyright © 2010- 2020 - ingilterededilegitimi.com